Čakry

1. čakra - Muladhara

Tato kořenová čakra je spojena s červenou barvou a symbolizuje náš nejzákladnější pud, kterým je přežití. Nachází se na spodní straně páteře a v alternativní medicíně je často spojovaná s močovým  měchýřem. Pokud je tato čakra neharmonizovaná, člověk se dostává do chaotických situací, které evokují pocity hněvu a agrese a je velmi snadno unaven i z běžných denních činností. Tato čakra zastupuje stabilitu a bezpečí, a pokud je v harmonii, pomáhá odbourávat pocity úzkosti a strachu.

2. čakra - Svadhistana

Druhá čakra v oranžové barvě, neboli sakrální čakra, je spojena s druhým základním pudem, a to je lidská sexualita. Nachází se mezi pupíkem a pohlavními orgány a váže se k proudění kreativní energie  a uvolnění. Pokud je tato čakra zablokovaná, člověk může pociťovat zablokovanou fantazii. Také se často uzavírá do sebe a má problém s intimitou. Naopak správná funkčnost druhé čakry se projevuje tak, že jsme otevření, uvolnění a celkově se více radujeme ze života.

3. čakra - Manipura

Tato čakra má žlutou barvu a pojí se s naším zrakem. Člověk, který má tuto čakru v harmonii, si snadno dokáže vytyčit cíle a vidí až daleko za obzory, aby si připravil plán na to, jak jich dosáhnout. Je to čakra bojovníků, jelikož nám dává sílu jít si za svým, a dodává nám energii a zdraví. Pokud je zablokovaná, člověk je nespokojený a zároveň neambiciózní s tím cokoliv dělat. Zároveň pociťuje neustálý vnitřní neklid a je z toho nervózní až deprimovaný.

4. čakra - Anahata

Tato srdeční čakra se váže na mezilidské vztahy a lásku. Pokud je čakra uzavřená, člověk se projevuje jako nesoucitný, nevděčný a netrpělivý. V extrémních případech disbalance této čakry způsobuje závist až nenávist. Pokud je však tato čakra otevřená, dokážeme přijímat a vysílat spoustu čisté lásky a cítíme se spojeni v čisté energii se vším okolo. 

5. čakra - Vishuddha

Krční čakra se přirozeně pojí s oblastí komunikace a vyjadřování. Zablokovaná čakra působí to, že se nedokážeme správně vyjádřit a máme pocit, že nám nikdo nerozumí. Také se pojí na vady řeči, nevýrazný projev a stud. Tato čakra je velmi důležitá především v našem kariérním životě, protože pokud je otevřená, lidé nám nejen dobře rozumí, ale cítí k nám sympatie. Člověk působí na druhé sebevědomě a uvolněně a je příjemné nás poslouchat. 

6. čakra - Ajna

Tato čakra se nachází uprostřed čela mezi obočím a je spojena s naší intuicí a duchovním poznáním. V alternativní medicíně se její nerovnováha pojí na časté bolesti hlavy a zánět horních cest dýchacích. Z charakterního hlediska je člověk poté uzavřený vůči novým možnostem a nápadům a cítí o sobě neustále pochyby. Otevřená čakra nám naopak dodává moudrost a prozíravost.

7. čakra - Sahasrara

Tato fialová čakra je poslední a nejvyšší čakrou, kterou najdeme na vrcholu hlavy. Říká se jí temenní čakra a často se jí také nazývá „korunka“. Tato čakra je spojena s nekonečnem a naší boží podstatou. Pokud je tato čakra slabá, člověk má problém s egocentrismem a blokuje svůj vztah ke svému nitru. V extrémních případech může cítit až silné deprese. Pokud se však zaměříme na tuto čakru a její rozvinutí, můžeme se spojit s obrovskou silou vesmíru, který nám dodá čistou energii a pomůže nám navodit si stav vyššího vědomí a pochopit svou nejniternější podstatu. 

Ruční výroba

Všechny náramky jsou ručně a s láskou vyrobené, balené v dárkovém organzovém sáčku. Minerální náramky jsou energeticky nabité.

Kvalitní materiály

Používám pouze kvalitní korálky z drahých kamenů a minerálů, rudrakshy a exotických dřevin. Levné napodobeniny u mě nenajdete.

Úpravy na přání

Pokud chcete náramek jakkoli upravit, jinou kombinaci korálků, změnit velikost nebo barvu šňůrky, napište mi a moc ráda Vám vyhovím.